کتابخانه مرکزی
کتابخانه مرکزی
کتابخانه مرکزی
کتابخانه مرکزی
کتابخانه مرکزی
کتابخانه مرکزی
دانشگاه علوم پزشکی اردبیل
یک کتاب بیشتر بخوانیم
یک کتاب بیشتر بخوانیم
یک کتاب بیشتر بخوانیم
یک کتاب بیشتر بخوانیم
یک کتاب بیشتر بخوانیم
یک کتاب بیشتر بخوانیم
مطالعه کنید تا فرزانه شوید
مطالعه کنید تا فرزانه شوید
مطالعه کنید تا فرزانه شوید
مطالعه کنید تا فرزانه شوید
مطالعه کنید تا فرزانه شوید
مطالعه کنید تا فرزانه شوید

کتابخانه مرکزی دانشگاه هم زمان با تاسیس دانشگاه در ساختمان مجاور بیمارستان بوعلی در سال ۱۳۷۲ ایجاد گردید. در سال ۱۳۷۴ دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به ساختمانی واقع در خیابان دانشگاه روبروی دریاچه شورابیل منتقل گردید. (ساختمان فعلی کتابحانه مرکزی)

کتابخانه مرکزی با مساحتی بیش از ۵۰۰ متر مربع هست که شامل دو طبقه می باشد. طبقه اول بخش مخزن، امانت و سالن مطالعه و طبقه دوم سایت کامپیوتر و بخش پایان نامه ها می باشد.

 

تمامی اعضای دانشگاه اعم از اعضای محترم هیئت علمی، اساتید، دانشجویان و کارمندان می توانند از کتابخانه مرکزی دانشگاه استفاده نمایند.

 

اخبار و رویداد ها

کارگاه ویژه کتابداران محترم دانشگاه

کارگاه "ادغام و ویرایش پروفایل نویسنده در اسکوپوس" ویژه کتابداران محترم دانشگاه در روز سه شنبه مورخ 15 مهر99 از ساعت 10 تا 12 در سالن آموزشی کتابخانه مرکزی برگزاری می گردد  

برگزاری کارگاه دو روزه  " شاخص های علم سنجی "  دارای امتیاز آموزشی مصوب به مدت 16 ساعت دوره شغلی  برای کارشناسان محترم علم سنجی و کتابداری در تاریخ  99/06/24  و 99/06/25 ،  روز های دو شنبه و سه شنبه از ساعت 9 الی 12 در سامانه کارگاههای معاونت تحقیقات به آدرس workshop.arums.ac.ir  ، لازم به ذکر است  پیش آزمون و پس آزمون در تاریخ قید شده در سامانه ضمن خدمت کارکنان دانشگاه برگزار خواهد شد. 

 

 پیش آزمون :  روز شنبه  تاریخ  22 / 06 / 99 از ساعت  8  الی 14 

 اجرای کارگاه  :  روز های دو شنبه و سه شنبه 24 / 06 / 99 و 25 / 06 / 99 از ساعت 9 الی 12

پس آزمون : روز چهارشنبه 26 / 06 / 99 از ساعت 8  الی  14 

مدرس : دکتر مجتبی امانی 

دارای امتیاز آموزشی مصوب برای کارشناسان فوریت های پزشکی

تاریخ اجرا : 99/06/12 از ساعت 9 الی 12

تاریخ پیش آزمون : 99/06/11 از  ساعت 10 در سامانه ضمن خدمت کارکنان

تاریخ پس آزمون : 99/06/12 از  ساعت 12 در سامانه ضمن خدمت کارکنان

مدرس : خانم صغری گلمغانی 

 

کارگاه جستجوی منابع الکترونیکی Science Direct ویژه کارشناسان، و اعضای هیأت علمی روز سه شنبه ۳۱/‏۰4/‏۱۳۹۹ از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ بصورت آنلاین برگزار می می‌شود.

علاقه مندان می‌توانند در سامانه کارگاه ها https://workshop.arums.ac.ir ثبت نام نمایند.

مدرس: صغری گلمغانی

 

به اطلاع اعضای محترم هیأت علمی ، دانشجویان و پژوهشگران دانشگاه می رساند با پیگیری های صورت گرفته ریاست محترم مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت متبوع، مشکل دسترسی به نسخه جدید بانک اطلاعاتی PubMed در کل کشور برطرف شده است.

پیرو اطلاع رسانی های قبلی، به اطلاع اعضای محترم هیأت علمی ، دانشجویان و پژوهشگران دانشگاه می رساند با پیگیری های صورت گرفته ریاست محترم مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت متبوع، مشکل دسترسی به نسخه جدید بانک اطلاعاتی PubMed در آدرس https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov در کل کشور برطرف شده است. اکنون همه کاربران می توانند بصورت مستقیم به نسخه جدید PubMed دسترسی داشته باشند. همچنین آدرس کوتاه برای دسترسی به بانک اطلاعاتی PubMed بصورت www.pubmed.gov می باشد.

 
 

انتشارات دانشگاه کمبریج تمام ۷۰۰ عنوان کتاب خود را به علت انتشار ویروس کووید ۱۹، تا پایان ماه می ۲۰۲۰ به طور رایگان در دسترس عموم قرار داد.

انتشارات دانشگاه کمبریج تمام ۷۰۰ عنوان کتاب خود را که با فرمت HTML به صورت آنلاین و رایگان در دسترس عموم قرار داده است.

این دانشگاه امکان دسترسی آزاد به ۸۰ عنوان کتاب و مقاله در خصوص “ویروس کرونا" را مهیا کرده تا پژوهشگران اطلاعات خود را در زمینه بیماری کووید-۱۹ افزایش دهند.
این کتاب‌ها قابل بارگیری نیست و فقط امکان مطالعه آنها وجود دارد؛ البته هر کاربر می‌تواند به صورت نامحدود هر تعداد کتاب را مطالعه کند.
پیشنهاد می‌شود پژوهشگران با استفاده از Google Chrome کتاب‌ها را مطالعه کنند چراکه استفاده از این نرم‌افزار دسترسی را راحت‌تر می‌کند.

لازم به یادآوری است دسترسی به این منابع تا پایان ماه می  ۲۰۲۰ خواهد بود.

آدرس دسترسی: https://www.cambridge.org/core/what-we-publish/textbooks#

راه اندازی منبع جدیدی را برای کمک به کارکنان مراقبت های بهداشتی در مدیریت بحران بهداشتی جدید کرونا توسط کمپانی Elsevier

 

به اطلاع اعضای محترم هیأت علمی، دانشجویان و پژوهشگران دانشگاه می رساند کمپانی Elsevier منبع جدیدی را برای کمک به کارکنان مراقبت های بهداشتی در مدیریت بحران بهداشتی جدید کرونا راه اندازی کرده است.

مرکز بهداشت و درمان COVID-19   دسترسی رایگان به مجموعه ابزارها، بینش های متخصصین، منابع تحقیق و دستورالعمل های COVID-19 را فراهم می کند. مجموعه ابزارهای این منبع، شامل مرورهای کلینیکی مبتنی بر شواهد، مونوگرافی داروها، برنامه های مراقبت، مجموعه سفارشات (دستورالعمل ها) و فیلم های مربوط به روندها و پروسه های پزشکانی است که مراقبت و اطلاعات را به بیماران ارائه می دهند.

در این پایگاه پزشکان و کادر درمانی دانشگاه می توانند آخرین اطلاعات و دستورالعمل های آژانس های بهداشتی دولتی، انجمن های پزشکی و سازمان های بهداشت عمومی را برای تشخیص، آزمایش و درمان بیماران مبتلا به COVID-19 پیدا می کنند.

https://covid-19.elsevier.health/#toolkits

 

بدین وسیله به اطلاع اعضای محترم کتابخانه مرکزی دانشگاه می رساند به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کووید 19 و به منظور راحتی کاربران، مهلت بازگشت کتاب برای تمام کسانی که کتاب به امانت برده اند تا 15 مهر ماه 99 تمدید گردید.

اطلاعات تماس کتابخانه مرکزی

  • پست الکترونیکی کتابخانه مرکزی دانشگاه: centlib@arums.ac.ir

  • پست الکترونیکی کتابخانه دیجیتالی دانشگاه: diglib@arums.ac.ir

  • تلفن: ۳۳۵۱۰۰۶۲ (۰۴۵)

lib-map

 نشانی:

اردبیل-خیابان دانشگاه، بالاتر از دریاچه شورابیل- دانشگاه علوم پزشکی اردبیل- کتابخانه مرکزی

کد پستی: ۵۶۱۸۹-۸۵۹۹۱